Įkvėpimas
Gera tave matyti!
Kitu atveju prisijunkite el. Paštu
Sveiki atvykę į Sadolin
Kitu atveju prisijunkite el. Paštu
Prisijungti su elektroniniu
Registration complete
Dėkojame,! for registering We will send you colorful news every now and then
Prisijungti su elektroniniu
Pamirsai savo slaptazodi?
Įveskite su paskyra susijusį el. pašto adresą
Slaptažodis sėkmingai pakeistas
Sėkmingai atnaujinome jūsų asmens informaciją.
Pamirsai savo slaptazodi?
Norėdami gauti daugiau pritaikyto įkvėpimo, užpildykite 3 toliau pateiktus klausimus.
If you have concerns about your privacy?
Read our Privacy Policy.
Ištrinkite paskyrą
Spalvų teorija paprastai
Be vargo kurkite tobulas spalvų schemas, remdamiesi mūsų paprastu spalvų pagrindų vadovu.
Susipažinkite su spalvų ratu
Tradicinis spalvų ratas yra naudingas būdas pagrindinėms spalvoms išdėstyti ir palengvina bet kokios erdvės ar projekto dekoravimo schemos sudarymą.
Yra trys pagrindinės spalvų kategorijos:
Pagrindines spalvas sudaro raudona, geltona ir mėlyna. Tai pagrindinės sudedamosios dalys, iš kurių kuriamos visos kitos spalvos.
Antrinės spalvos yra oranžinė, violetinė ir žalia. Kiekviena šių spalvų sukuriama derinant dvi pagrindines spalvas. Raudona ir geltona sudaro oranžinę, mėlyna ir raudona – violetinę, mėlyna ir geltona – žalią.
Tretinės spalvos gaunamos maišant pagrindinę spalvą su antrine arba sumaišius tarpusavyje dvi antrines spalvas. Pvz., žalsvai geltona (geltona ir žalia) arba rausvai raudona (violetinė ir raudona).
Sukurkite savo spalvų schemą
Turėdami ratą, kuriame išdėstytos šios pagrindinės spalvos, galite kurti vieną iš trijų pagrindinių dekoravimo schemų tipų, remdamiesi trimis visuomet veiksmingais spalvų deriniais:
Vienspalvėse arba tonavimo spalvų schemose naudojami įvairūs tos pačios spalvos atspalviai. Ši schema nuostabiai tinka patalpose, kuriose norite sukurti ramią ir atpalaiduojančią aplinką. Pabandykite nudažyti lubas labai blyškiai mėlyna, sienas vidutinio sodrumo mėlyna, o medinius elementus sodria tamsiai mėlyna.
Harmoningų arba analogiškų spalvų schemose naudojamos spalvos, kurios spalvų rate yra viena šalia kitos. Tai puiki schema patalpai – pvz., maišykite mėlyną su violetine arba oranžinę su raudona.
Papildančios spalvos arba kontrastuojančios spalvos schemose naudojami atspalviai, kurie spalvų rate yra vienas tiesiai priešais kitą. Jie visuomet puikiai atrodo kartu, nors ir kontrastuoja. Tokia schema pasižymi žavia spalvų sąveika ir, atsižvelgiant į pasirinktas spalvas, gali kurti įspūdį nuo žaismingo iki dinamiško. Pvz., mėlyna nuostabiai atrodo su oranžine, o geltona – su violetine.
Supratę spalvų ratą ir išmokę taikyti šias pagrindines taisykles galite eksperimentuoti su įvairiausiais spalvų deriniais bei užtikrintai kurti stulbinančias spalvų schemas.